Krótka historia zbiorników do warzenia piwa
Historia piwa jest niemal równie długa, co samej cywilizacji. Istnieją dowody na to, że browarnictwo powstało 6000 lat temu. Doskonale więc widać, że niskoprocentowe napoje alkoholowe towarzyszą ludzkości od dawien dawna.
2021-12-09, 14:31

Zbiorniki na piwo

Piwo kojarzy nam się z trunkiem nalewanym w pubie lub restauracji do kufla z lekkim gazem i pianką. Jak to się stało, że złoty napój zawitał do Polski? Jaką historię kryje w sobie piwo i czy zawsze było produkowane w odpowiednich warunkach?

Prawdopodobnie, piwo po raz pierwszy wyprodukowali Sumerowie. Pozostawili oni po sobie recepturę oraz Hymn do Ninkasi. Wynika z niego, że browarnictwem zajmowały się wówczas wyłącznie kobiety, choć pod czujnym okiem doświadczonego piwowara i był zwolniony ze służby wojskowej.

Fermentatory 

Zbiorniki fermentacyjne w średniowieczu były wykonane z drzewa bukowego lub dębowego. W środku znajdowała się powłoka smoły. Beczkę spinano obręczami. Nasi przodkowie w celu produkcji złocistego napoju również korzystali z kadzi. Były jednak one dużo większe i trwalsze.

Jesteś zainteresowany tym artykułem? Sprawdź więcej na: https://gpi-tanks.com/pl/news/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej-dla-browarow/

KONTAKT / AUTOR
Aleksandra Chmiel
Specjalista ds. marketingu
Gpi Poland
519630951
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.